Sõbralaada programm 2016


Sõbralaat | laat.kunda.ee

Käsitöö ja (ranna)kultuurifestival − SÕBRALAAT 2016


Reedel, 08. Juulil

15.00-20.00 Külaliste saabumine ja majutamine
20.00 Kohtumisõhtu „Taas sõbrad koos”

Laupäeval, 09. Juulil

 

10.00 Kunda Linnaorkestri hommikukontsert Kunda linnas Grossi kaubanduskeskuse juures

10.00 Laat rannas

10.00 Näitus rannas

11.00−15.00 Kunda sadam avatud külastajatele, ekskursioon “Tasuja” laeval , sadama rasketehnika näitus

11.30-15.30 Ida Päästekeskuse infotelk ja Kunda Päästekomando tehnika tutvustus

12.00-16.00 Maanteeameti infotelk

12.00-18.00 Eesti Meremuuseumi Merekultuuriaasta 2016 infotelk

12.00-18.00 Paadisõit merel

12.00-18.00 Käsitöö õpitoad

12.00-18.00 Lasteala

12.00-18.00 Spordiala

12.00-00.00 Kirjanike maja kohvik Vee Peal

10.00-18.00 Infotelk/meened

12.00-00.00 Kultuuriprogramm pealaval terve päeva jooksul

12.00 Sõbralaada lipu heiskamine ja pidulik avamine pealaval, sõnavõtud, meenete vahetamine.

Traditsiooniline kaubavahetus Soome sõpradega – taaskohtumisrõõmu jagamine: eestlastelt viljakotid ja must leib, soomlastelt vastu koorekala, kinnitatakse sõprust norri rüübates (norr on sõbralaada traditsiooni juurde kuuluv komponent – kohvijook piiritusega). Osalevad Soome külalised,  käsitöölised, sõpruslaev Tasuja meeskond, Kunda linna esindus, sõbralaada korraldajad ja taidluskollektiivid.

12.30 Kunda Linnaorkestri kontsert, solist Tanja Mihhailova

13.30 Päevajuhi ülevaade programmist

14.00 Taidlusrühmade esinemised-naisrahvatantsusrühm Memmed, segarahvatantsurühm Laanetagused ja naisrahvatantsurühm Maarjapiigad

14.50 Kirjanduslik vahepala Ranna-Viru Rahvateatrilt

14.00 – 16.00 Lõunasöök toitlustusalal esinejatele ja korraldajatele

15.00 – 18.00 Räimeküpsetamise konkurss

15.30 Taidlusrühmade esinemised – Soome külaliste laulukoor,  naisrahvatantsurühmad Kõkutajad ja Rannapiigad

16.50 Kirjanduslik vahepala Ranna-Viru Rahvateatrilt

17.00 Taidlusrühmade esinemised – Slaavi laulukoorid Zarjanka ja  Lada ning  Läte tantsijad

17.50 Kirjanduslik vahepala Ranna-Viru Rahvateatrilt

18.00 Räimeküpsetamise konkursi võitjate autasustamine

19.30 Kontsert, folk`n`roll ansambel POSÕ

20.30 Esinevad Alima tantsustuudio tantsijad

21.00 Kunda, Mahu ja Vihula randades lõkketulede süütamine

21.30 Ansambel SVJATA VATRA

22.15 Ladina Tantsutrupp Panter esinemine

22.45 Ansambel SVJATA VATRA

00.00 Head ööd, kohtumiseni hommikul!

 

Pühapäeval, 10. juulil

10.00 Päeva alguse kuulutamine

10.00-16.00 Laat

11.00-14.00 Paadisõit merel

11.00-14.00 Aasukalda vabatahtlikud päästjad

11.00-14.00 Käsitöö õpitoad

11.00-15.00 Lasteala

11.00-15.00 Spordiala

11.00-16.00 Kirjanike maja kohvik Vee Peal

11.00-15.00 Infotelk/meened

12.00 Sõpruskohtumine jalgpallis – rannaliival võistlevad Kunda linna ja sõpruslaev Tasuja meeskond

13.00-14.30 Lõunasöök toitlustusalal

11.00-15.00 Kultuuriprogramm pealaval

11.00 Päevajuhi ülevaade programmist

11.15  Taidlusrühmade esinemised – Alima suvekool,

11.50  Kirjanduslik vahepala Ranna-Viru Rahvateatrilt

12.00 Taidlusrühmade esinemised – naisrahvatantsurühm Kõkutajad, segarahvatantsurühm Laanetagused ja naisrahvatantsurühm Rannapiigad

12.50 Kirjanduslik vahepala Ranna-Viru Rahvateatrilt

13.00 – 13.30 Esineb tantsurühm Tarvanpää

14.00-15.00 Kontsert ansambel KRUUV

 

15.00-16.00 Sõbralaada pidulik lõpetamine – Langetatakse sõbralaada lipp ning antakse korraldamise teatepulk üle Hamina linnale.

Kohtumiseni Soomes, 2018!

 

Laat = käsitöö- ja kunstimüük

Näitus rannas = sõbrakaubanduse ajalugu

Käsitöö õpitoad = käelised tegevused erinevate käsitöömeistrite juhendamisel

Lasteala = mõnus paik lastele, kus on võimalik lõbusalt ja põnevalt aega veeta

Spordiala = territoorium erinevate spordivõistluste korraldamiseks

Paadisõit merel=kõigil soovijatel on võimalik teha Kunda jõe suudmest väike merereis

Infotelk = näitus “Kunda sadam läbi aegade”, võimalus tutvuda ja osta sõbrakaubanduse kohta ilmunud raamatuid ning trükiseid, müügil meened sõbralaada toetuseks, olemas infovoldikud päevakava ja bussi sõidugraafikuga

Toitlustusala = söök ja jook kõigile

Päevajuhid = kõikide päevade jooksul juhivad programmi ja jagavad infot